Rakousko - Hallstatt - Hallstatt a poklady Solné komory | Dovolená Monatour 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39

Hallstatt a poklady Solné komory

Rakousko

Hallstatt

Last
Minute
10 fotografií
7.8. - 9.8.2020
2 nocí / 3 dní
Snídaně
Autobusem
- 10 % Ušetříte až 500 Kč
osoba od / zájezd 4 990 4 490
Jiný termín

Zážitky, na které se můžete těšit

  • unikátní zážitkový solný důl Salzwelten Altaussee
  • jedinečná vyhlídka "5 prstů" stovky metrů nad Hallstattským jezerem
  • báječný relax v solných termálech Narzissen Vital Resort
Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme
Popis Termíny a ceny Destinace
* změna programu vyhrazena

Podnadpis:

NOVINKA 2020 s návštěvou unikátního zážitkového solného dolu Salzwelten Altaussee!

Anotace:

Pohádkově čarovný Hallstatt, perla Alp, kde se čas zastavil někdy v předminulém století, romantické Wolfgangsee s majestátní horou Schafberg hrdě se tyčící nad jezerem, zážitkový solný důl či narciskové termální lázně s všudypřítomnou vůní tradičních perníčků z Bad Aussee. Solná komora je bez nadsázky truhlicí plnou skutečných evropských pokladů. Objevme je tedy společně!

Popis zájezdu:

Program

1.den

odjezd z ČR v ranních hodinách směrem na Dolní Dvořiště a Rakousko, po poledni příjezd k Wolfgangsee, jednomu z nejmalebnějších jezer Solné komory, výjezd romantickou zubačkou na vrchol hory Schafberg čnící nad třpytícími se rozčeřenými hladinami jezer jako útes s fascinujícími výhledy hned na tři z nich – Wolfgangsee, Mondsee a Attersee, poté prohlídka idylického alpského městečka St. Wolfgang se stejnojmenným poutním kostelem, křivolakými uličkami a starobylými alpskými domy s barevnou záplavou rozkvetlých muškátů, večer přejezd do městečka Bad Goisern, ubytování, nocleh

2.den

po snídani přejezd do oblasti Ausseerlandu, návštěva zážitkového solného dolu Salzwelten Altaussee, jehož historie sahá až do poloviny 12. století a v němž během války nacisté ukrývali nakradená umělecká díla, prohlídkový okruh nabízí krom jiného adrenalinovou jízdu po dřevěných skluzavkách či řadu interaktivních prvků s audioprůvodcem v češtině, po poledni vyhlídková okružní plavba lodí kolem jezera Altausseer See, perly Solné komory s křišťálově čistou vodou, odpoledne návštěva tradičního rakouského perníkářství Ausseer Lebkuchen s krátkou prohlídkou zdejšího muzea a malou ochutnávkou na závěr, v podvečer koupání v solných termálních lázních Narzissen Vital Resort s teplotou vody až 36°C, jejichž léčivé prameny se využívají už více než sto let, večer návrat na ubytování, nocleh

3.den

po snídani odjezd do Hallstattu, prohlídka tohoto nejromantičtějšího rakouského městečka, kde jako by se zastavil čas, možnost posezení ve vyhlášeném Café Derbl na Apfelstrudelu s kávou, po poledni přejezd do oblasti Obertraunu, výjezd lanovkou na Krippenstein, nezapomenutelná světoznámá vyhlídka Pět prstů připomínající rozevřenou dlaň s prsty vytaženými stovky metrů vysoko nad propastí s fantastickými výhledy na Hallstattské jezero a jeho okolí, nenáročná krátká pěší túra mezi nebem a zemí uprostřed alpských velikánů s posezením v typickém horském restaurantu na tradiční alpské polévce Tafelspitzbouillon s ušákem pravého hallstattského piva, odpoledne odjezd do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách

Tipy na výlet

Víte, že...

...na základě vzájemné dohody mezi Českem a Rakouskem pro tento zájezd již NEPLATÍ povinnost testů či karantény? V době konání zájezdu už totiž bude umožněn pohyb mezi těmito státy bez jakýchkoliv omezení.
...naše autobusy se pravidelně každý den DEZINFIKUJÍ tzv. "ozonovou metodou"? Ozon totiž dosáhne tam, kam žádný klasický čisticí prostředek, a po styku s patogenem se rozpadá na kyslík, tudíž je nejen násobně účinnější než jiné prostředky, ale zároveň i daleko šetrnější.
...Rakousko již nyní patří z hlediska nákazy spolu se Slovinskem, Slovenskem, Maďarskem, Chorvatskem a Švýcarskem k NEJBEZPEČNĚJŠÍM zemím v Evropě? Z hlediska aktivních případů je dokonce šestkrát bezpečnější než ČR.
...dýchání čerstvého horského vzduchu výrazně POSILUJE Vaši imunitu? Solná komora Vás tedy nejenom chytí za srdce svými krásami, ale zároveň posílí Vaši obranyschopnost svým zdravým klimatem.

Ubytování:

Penzion **/***

Pokoj:

2-lůžkový pokoj s příslušenstvím (možnost přistýlky)

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 2× ubytování (pension **/***) * 2× snídaně * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den * fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů * plavba lodí * lanovka a zubačka

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Kolín - Praha - Dolní Dvořiště - Linz - Gmunden - Bad Ischl - Wolfgangsee - Bad Goisern - Altuaussee - Hallstatt a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Hradec Králové (03:30), Pardubice (04:00), Jičín (04:00), Kolín (05:00), Poděbrady (05:15), Nymburk (05:30), Praha Černý Most (06:15), Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách cca 22:00 - 01:00 hod dle výstupních míst. Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 4-4,5 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem. POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát! Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.
Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Hallstatt