MONA revue - Monatour objevoval krásy Rakouska | Monatour - Cestovní Kancelář

Po - Pá 12 - 16 hod 724 39 39 39

MONA revue

Monatour objevoval krásy Rakouska

pohádkový Hallstatt

pohádkový Hallstatt

7. až 9. srpna jsme se opět rozcestovali, tentokrát bylo naším cílem sousední Rakousko a nádherná oblast Solné komory. Nejprve jsme navštívili romantický Sankt Wolfgang s poutním kostelem a vyjeli do oblak historickou zubačkou nad tři alpská jezera na magickou horu Schafberg. Sklenka piva pod alpským sluníčkem a nad hlubokým srázem do údolí každého osvěžila a my byli připravení na další den.

Tam jsme se z nebe pro změnu přesunuli hluboko do pod zem do středověkého solného dolu v Altaussee. Dřevěné skluzavky a audiovizuální show na zrcadlové hladině podzemního solného jezera byly mimořádným zážitkem. Hned potom jsme se ohřáli na palubě první rakouské solární lodi na jezeře Altausseer See a pak už spěchali ochutnat vyhlášené perníčky Ausser Lebkuchen, kde nás sám pan majitel seznámil se svým rodinným pokladem, ručně a s láskou vyráběnými perníčky všech tvarů a chutí. Závěr dne už se nesl v lázeňském tempu, a to v letním sídle císaře Franze Josefa, mondénním Bad Ischlu. Někdo se osvěžil a odpočinul v solných termálních lázních, další si zase pochutnal na išlském dortíčku Ischler Törtchen přímo na lázeňské promenádě.

Poslední den našeho poznávání se pak nesl ve znamení Hallstattského jezera, nejprve nás okouzlil přímo do jeho břehu vsazený malebný Hallstatt se svojí neopakovatelnou atmosférou a skvělým hallstattským pivem, na samotný závěr našeho putování nás pak ohromila dechberoucí vyhlídka Pět prstů stovky metrů nad Hallstattem a jeho jezerem. Nezbývalo, než se před cestou posilnit vydatným Tafelspitzbouillonem s typickým rakouským játrovým knedlíkem či vyhlášeným císařským trhancem Kaiserschmarrn. A kde jinde, než právě na vrcholu Krippenstein, mezi nebem a zemí, by nám měl chutnat víc... :-).