Chorvatsko - Perly Chorvatska nejen po stopách Vinnetoua | Dovolená Monatour 2020

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39

Perly Chorvatska nejen po stopách Vinnetoua

Chorvatsko

14 fotografií
11.9. - 17.9.2020
4 nocí / 7 dní
Polopenze
Autobusem
- 6 % Ušetříte až 500 Kč
osoba od / zájezd 7 990 7 490
Jiný termín
Popis Termíny a ceny Destinace
oporučujeme boty do vody. Pro pěší trasu v Paklenici doporučujeme pevné uzavřené boty.
*změna programu vyhrazena

Podnadpis:

S odpočinkem u moře a ochutnávkou místních specialit!

Anotace:

Nechte se zavést na nejkrásnější místa Chorvatska do národních parků, které v Evropě nemají obdoby, a zároveň poznejte pestrou historii kouzelných měst Jadranu. Obdivovat můžete strmé vrcholky pohoří Velebit, vodní peřeje řeky Krka, nebo můžete naslouchat šumu tyrkysových vodopádů Plitvických jezer, kde se na všech těchto místech proháněl slavný „rudý džentlmen“ Vinnetou. Anebo se pojďte jen tak potulovat křivolakými uličkami Diokleciánova paláce či starobylého Trogiru a zaposlouchejte se do teskných melodií vyluzovaných vlnami v mořských varhanách v Zadaru. A ochutnejte místní zralý pršut či věhlasné víno Babić.

Program

1.den

odjezd v odpoledních hodinách směr hraniční přechod Dolní Dvořiště, přes Rakousko, Slovinsko do Chorvatska

2.den

ráno návštěva NP Paklenica v pohoří Velebit, kde strmé vrcholky ční vysoko nad moře a vytvářejí působivé scenerie skal a moře, procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice po Vinnetouově stezce, odpoledne prohlídka Zadaru, kde dlážděné ulice dodnes připomínají římskou historii, procházka po hradbách, Mořská brána a mořské varhany, jediné na světě vyluzující tesklivé melodie, kruhový kostel Sv. Donáta, přejezd na ubytování, večeře, nocleh

3.den

po snídani prohlídka Šibeniku (UNESCO), procházka historickým centrem, katedrála sv. Jakuba s biskupským a knížecím palácem, spletité uličky a náměstí z 15. a 16. století, odpoledne návštěva NP Krka s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky, přírodní unikát vodopád Skradinski Buk, 800 metrů dlouhá kaskáda tvořená 17 peřejemi s naučnou stezkou přímo kolem vodopádů, možnost koupání, návrat na ubytování, večeře, nocleh

4.den

Po snídani návštěva jednoho z nejkrásnějších městeček chorvatského pobřeží Primoštenu, postaveného na poloostrůvku vybíhajícím do otevřeného moře, obklopeného bělostnými oblázkovými plážemi, zastávka v ekofarmě Šarićevi dvori s ochutnávkou vyhlášeného primoštenského vína Babić a místním obloženým talířem s pršutem, sýrem, sardelkami a olivami, odpoledne koupání a relax na pláži, v podvečer návštěva Trogiru (UNESCO), překrásně hradbami obehnané město se zachovalým středověkým jádrem, velkolepá katedrála sv. Vavřince, neopakovatelná atmosféra zdejších křivolakých kamenných uliček, návrat na ubytování, večeře, nocleh

5.den

Po snídani návštěva Splitu (UNESCO) srdce dalmátského pobřeží, prohlídka starého města s palmami lemovanou promenádou, Diokleciánův palác, jedna z nejimpozantnějších římských památek, všech 220 staveb v areálu paláce do dnes slouží jako obchody, kavárny, Zlatá brána, Papaličův palác, Jupiterův chrám, katedrála sv. Dominia, návštěva známé splitské tržnice, odpoledne návštěva letoviska Omiš uprostřed rozeklaných skalisek, koupání na ojedinělých chorvatských písečných plážích, výlet lodičkou kaňonem řeky Cetiny na Radmanove Mlinice, koupání v řece a slunění, ochutnávka místních vín a lokálních produktů, návrat na ubytování, večeře, nocleh

6.den

Po snídani dopolední relaxace u moře, odpoledne návštěva známého NP Plitvická jezera (UNESCO), romantická nádhera tyrkysových jezer s řadou peřejí a vodopádů Vás přenese do časů slavných indiánek o Vinnetouovi, noční přejezd přes Slovinsko a Rakousko domů

7.den

návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Víte, že...

...na základě vzájemné dohody mezi Českem a Chorvatskem pro tento zájezd již NEPLATÍ povinnost testů či karantény? V době konání zájezdu už totiž bude umožněn pohyb mezi těmito státy bez jakýchkoliv omezení.
...naše autobusy se pravidelně každý den DEZINFIKUJÍ tzv. "ozonovou metodou"? Ozon totiž dosáhne tam, kam žádný klasický čisticí prostředek, a po styku s patogenem se rozpadá na kyslík, tudíž je nejen násobně účinnější než jiné prostředky, ale zároveň i daleko šetrnější.
...Chorvatsko nyní patří z hlediska nákazy spolu se Slovinskem, Slovenskem, Maďarskem, Rakouskem a Švýcarskem k NEJBEZPEČNĚJŠÍM zemím v Evropě? Z hlediska aktivních případů je dokonce šestkrát bezpečnější než ČR.

Cena zahrnuje:

dopravu lux busem * 4x ubytování (pension) * 4x polopenze * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30,- Kč/os/den * vstupné do navštěvovaných objektů * doporučené kapesné cca 500 HRK = cca 70 €.

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Kolín - Praha - České Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Graz - Maribor - Záhřeb - Zadar a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Hradec Králové (15:30), Pardubice (16:00), Jičín (16:00), Kolín (17:00), Poděbrady (17:30), Nymburk (17:45), Praha Černý Most (18:30), Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech. Návrat do ČR v ranních až dopoledních hodinách cca 07:00 - 10:00 hod dle výstupních míst. Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 4-4,5 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem. POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát! Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.
Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Chorvatsko

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme