Česká republika - Hustopeče a okolí - Svatomartinská husa, vína a cimbál v Hustopečích a ve Skalici | Dovolená Monatour 2021

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39

Svatomartinská husa, vína a cimbál v Hustopečích a ve Skalici star star star

Česká republika

Hustopeče a okolí

5 fotografií
14.11. - 15.11.2020
1 nocí / 2 dní
Snídaně
Autobusem
- 14 % Ušetříte až 500 Kč
osoba od / zájezd 3 490 2 990
Jiný termín
Popis Termíny a ceny Destinace
* změna programu vyhrazena

Podnadpis:

MONABONUS ZDARMA celovečerní all-inclusive program ve sklípku se svatomartinskou husou, řízenou degustací, neomezenou konzumací vín a živou hudbou 😊

Anotace:

,,Ta jižní Morava je jistě krásná zem, posázená vinohradem…“ zpívá se v písničce. Proč se ale omezovat, když se můžeme rozšoupnout? V sobotu přijede svatý Martin na koni s početnou družinou, hodovat se bude na svatomartinské huse, a ochutnávat se bude pestrý výběr mladých vín, to vše jsou Oslavy svatomartinských vín a husí v Hustopečích. V neděli pak ve Skalici, na pomezí Moravy a Slovenska, ochutnáte tradiční sladkou pochoutku skalický trdelník a světoznámý skalický rubín, víno skvělé plné chuti!

Program

1.den

ráno odjezd do Hustopečí na Dukelské náměstí, kde Vás bude čekat přehlídka svatomartinských vín spolu s moravským cimbálem a přivítá Vás sám svatý Martin, který přesně v 11 hodin a 11 minut za zvuků fanfár slavnostně přijede k radnici na koni se svojí družinou. Zde odšpuntuje svatomartinská vína ročníku 2020, která si budete vychutnávat z památeční degustační sklenky, mladá vína budou k ochutnání také v otevřených sklepích ve vinařské uličce Na Hradbách, k oslavám se připojí restaurace po celém městě, zkrátka nepřijdou ani milovníci starších ročníků vín, za příznivého počasí procházka na rozhlednu Starý vrch uprostřed unikátních mandloňových sadů, z jejichž mandlí se vyrábí lahodná mandlovice, která Vás příjemně zahřeje, odpoledne ubytování ve stylovém hotelu Rustikal 3* přímo v srdci starého města jen pár kroků od náměstí Večer začátek martinských oslav v historickém sklípku, odborně vedená degustace bílých a červených vín, k večeři pečená svatomartinská husa, dále pak obložené talíře, klobásy a sýr a samozřejmostí je pak volná konzumace sudových vín (co vypijeme, to vypijeme), o zábavu se postará moravská živá hudba!

2.den

po snídani přesun na československé pomezí do starobylého královského města Skalica, rodiště oblíbené pochoutky, kterou si přivlastňuje hned několik zemí, trdelníku. Dnes si originální skalický trdelník chráněný Evropskou unií můžete zakoupit a ochutnat pouze zde, a to v rodinné pekárně U Havlíků, kde si ho budete moci dokonce sami upéct. Pro zdejší kraj jsou typická také znamenitá vína, vyhlášená jsou zdejší skalická frankovka a především světoznámý skalický rubín pojmenovaný po své rubínové barvě, obě vína s námi spolu s trdelníkem ochutnáte během společného posezení přímo U Havlíků v jejich sklípku. Vedle trdelníku můžete vyzkoušet také sladké skalické zázvorníky, hutného šumajstra nebo polévku fazolnicu, která jistě přijde vhod po okouzlující procházce „slovenským Římem“, jak se Skalici pro množství malebných klášterů, kostelů a kaplí často přezdívá. Odpoledne odjezd zpět domů, návrat ve večerních hodinách

Umístění ubytování:

Hustopeče a kolí

Ubytování:

Hotel ***

Pokoj:

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (možnost přistýlky)

Stravování:

snídaně formou bufetu

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 1× ubytování hotel Rustikal 3* * 1× snídaně * služby průvodce* celovečerní all-inclusive program ve sklípku se svatomartinskou husou, degustací, neomezenou konzumací vína a živou hudbou * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den* degustace vín a trdelníků ve Skalici* vstup na hustopečské svatomartinské oslavy se sklenkou a ochutnávkou pěti vzorků mladých vín (cca 150 Kč)

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, WC, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Praha Černý Most - Nymburk - Poděbrady - Kolín - Havlíčkův Brod - Jihlava - Brno - Hustopeče - Skalica a zpět (svoz z nástupních míst Jičín - Hradec Králové - Pardubice)

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Praha Černý Most (05:45) - Nymburk (06:30) - Poděbrady (06:45) - Kolín (07:00) - Havlíčkův Brod (08:00) - Jihlava (08:30) Jičín (06:00) - Hradec Králové (05:30) - Pardubice (06:00), příjezd do Hustopečí v dopoledních hodinách. Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech. Návrat 2. den ve večerních hodinách (20-24 hod) dle výstupních míst.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem. POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát! Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.
Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Hustopeče a okolí

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme