Polsko - Slezsko - Slezsko plné záhad a pohody | Dovolená Monatour 2021

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39

Slezsko plné záhad a pohody

Polsko

Slezsko

Last
Minute
5 fotografií
30.10. - 1.11.2020
2 nocí / 3 dní
Snídaně
Autobusem
- 14 % Ušetříte až 500 Kč
osoba od / zájezd 3 490 2 990
Jiný termín
Popis Termíny a ceny Destinace
* změna programu vyhrazena

Podnadpis:

Je čas objevit krásy a záhady sousedního Slezska a poznat zvyky a lidi za humny

Anotace:

Zavítejte do míst, které si zamiloval Karel IV., Fryderyk Chopin i Adolf Hitler. Císaře Karla okouzlila starobylá Svídnice, ale i jeho mladá žena Anna, která se tu narodila.Talentovaného Chopina očarovaly lázně Duszniki, kde znovu nacházel své zdraví a možná i múzy svých hudebních děl. A mocipán Adolf Hitler zde v Sovích horách zakopal bájný zlatý poklad a budoval tajemné podzemní město Osówka. Malebnou Wroclaw si zamilovali všichni bez rozdílu, díky lahodnému pivu, které se zde vařilo a hojně popíjelo. Zámek Ksiaź je perlou Dolního Slezska a Vy si jej vychutnáte neboť se stanete zámeckými pány pro tento zážitkový víkend.

Program

1.den

odjezd v brzkých ranních hodinách přes Náchod do Polska, dopoledne návštěva kouzelných lázní Duszniki, ležících na obchodní stezce z Prahy do Vratislavi, lázně si oblíbil a léčivou vodu zde popíjel sám hudební skladatel Fryderyk Chopin, procházka spojená s ochutnávkou minerálních vod, návštěva unikátního Muzea papírnictví, kde si sami vyrobíte originální arch papíru, po poledni zastávka v malebném Kladsku, jemuž vévodí nevšední barokní pevnost ze 17. století, pěší procházka městem, pod kterým se nachází podzemní labyrint plný záhad a pokladů, české kořeny má bazilika Panny Marie s hrobkou Arnošta z Pardubic a gotický most nad kanálem Mlýnowka, jenž je považován za Malý Karlův most, poté odjezd do přírodního parku Soví hory, kde se ukrývá bájný zlatý poklad Adolfa Hitlera, dobrodružná návštěva podzemního města Osówka, kde nacisté vybudovali 1500 m podzemních chodeb a hal, kde vyvíjeli tajemnou ničící zbraň, přejezd do města Valbřich, kde se uprostřed lesů a krásné přírody ukrývá zámek Ksiaź, ubytování v "podzámčí" v oblasti Valbřichu, možnost večeře, nocleh

2.den

po snídani prohlídka zámku Ksiaź, který stojí na vysokém skalnatém ostrohu v nadmořské výšce 395 m nad meandrem řeky Polesnice, Přestože se jedná o největší zámek ve Slezsku a třetí největší v Polsku po Malborku a krakovském Wawelu, a je u nás prakticky neznámý. Stavba je obestřena dosud nevyjasněnými záhadami, byla sídlem gestapa a dodnes se spekuluje, že se tu ukrývá jantarová komnata. Procházka po zámeckém arboretu. Po poledni návštěva starobylého města Svídnice, rodiště třetí manželky Karla IV. Anny Svídnické, procházka historickým centrem, katedrála sv. Stanislava, prohlídka unikátního dřevěného kostela Míru (UNESCO), který je největším v Evropě, je dlouhý 44 metrů a vejde se do něj 7500 lidí. Návrat na ubytování, možnost večeře, nocleh>

3.den

po snídani odjezd do Vratislavi (Wroclaw), města založeného českým knížetem Vratislavem, které je pro svou polohu na 12 ostrovech hrdě nazýváno Benátkami severu, procházka po Vratislavském Rynku s pestrobarevnými domy a gotickou radnici, kde se nachází Pivnice Swídnická, nejstarší v Evropě a pivo zde popíjel Chopin, Goethe či Chaplin, cesta nás zavede na ostrov Tumski, kde můžeme obdivovat město z věže katedrály svatého Jana Křtitele, kam pohodlně vyjedeme výtahem, pro zájemce nezapomenutelná projížďka lodí po řece, v podvečer odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách

Cena zahrnuje:

doprava lux busem * 2x ubytování (hotel ***) * 2x snídaně * služby průvodce * balíček na cestu * zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění UNIQA 30 Kč/os/den * fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů (doporučené kapesné cca 200 PLZ)

Dopravní prostředek:

Lux bus (klimatizace, minibar, teplé a studené občerstvení)

Předpokládaná trasa:

Praha - Nymburk - Poděbrady - Kolín - Jičín - Hradec Králové - Náchod - Duszniki - Ksiaz - Svidnice - Wroclav a zpět

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

Praha (04:30) - Nymburk (05:15) - Kolín (05:45) - Poděbrady (06:00) - Jičín (06:45) - Hradec Králové (07:45), příjezd do Polska v dopoledních hodinách. Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech. Návrat do ČR cca 20-24 hod dle výstupních míst. Zdravotní přestávky jsou realizovány každé 3-4 hod.

Autokarová doprava:

S námi jezdíte moderními autobusy zn. SETRA s klimatizací, WC, LCD monitory, lednicí a minibarem. POHODLÍ, BEZPEČÍ A KOMFORT S naší autobusovou flotilou se dálek nemusíte bát! Rezervujte si místo v předních řadách busu za 299,- Kč.
Veškeré ceny zde uvedené jsou za osobu od nebo za jednotku od na zájezd či noc. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

Slezsko

Po - Pá 9 - 17 hod 724 39 39 39
Zájezd prohlíží klientů
Tento zájezd Doporučujeme